Musikunderhållning vid våra Mötesplatser


Aspens servicehus

Barfotegatan 1, kl 14-16
13 januari - Wide Hellman
27 januari - HazzeZtefanz
10 februari - Göran och Lasse
24 februari - Mjölby Dragspelsklubb
10 mars - Gummebandet med Lasse
24 mars - Citter Kvitter, Norrköping
7 april - Vikbotrio
21 april - Vildhavre
5 maj - Team Bengt Åkerfors
19 maj - Gitarrgruppen, Åtvidaberg
2 juni - Lill-Folkes
16 juni - Lennart Lundström

Bestorps servicehus

Sågvägen 8, kl 14-16
12 januari - Vildhavre
26 januari - Gummebandet med Lasse
9 februari - Birgitta och Janne Frisk
23 februari - P.O Gustavsson
9 mars - Wide Hellman
23 mars - HazzeZtefanz
6 april - Göran och Östen
20 april - Team Bengt Åkerfors
4 maj - Lennart Lundström
18 maj - Bo Ejes
1 juni - Lill Folkes
15 juni - Janne och Birgitta Frisk

Ekbackens servicehus

Kvinnebyvägen 2, kl 14-16
17 januari - P.O Gustavsson
31 januari - Wide Hellman
14 februari - Team Bengt Åkerfors
28 februari - Citter Kvitter, Norrköping
14 mars - Vildhavre
28 mars - Accordion Club
11 april - HazzeZtefanz
25 april - Mjölby Dragspelsklubb
9 maj - Andreas Hedenskog
23 maj - Lennart Lundström
20 juni - Lill-Folkes

Ekholmens seniorcafé

S:t Hans Kyrka, kl 10.00 – 12.00

20 januari - Mjölby Dragspelsklubb
3 februari - Göran och Lasse
17 februari- Gitarrgruppen, Åtvidaberg
3 mars - Gummebandet med Lasse
17 mars - Vildhavre
31 mars - Citter Kvitter, Norrköping
7 april - Team Bengt Åkerfors
14 april - Vikbotrio
28 april - Lennart Lundström
12 maj - P.O Gustavsson
9 juni - Wide Hellman

Johannelunds servicehus

Skogslyckegatan 5, kl 14-16

11 januari - Team Bengt Åkerfors
25 januari - Accordion Club
8 februari - HazzeZtefanz
22 februari - P.O Gustavsson
8 mars - Janne och Birgitta Frisk
22 mars - Mjölby Dragspelsklubb
5 april - Andreas Hedenskog
19 april - Stisses
3 maj - Wide Hellman
17 maj - Citter Kvitter, Norrköping
31 maj - Vildhavre
14 juni - Bo-Ejes

Kärna servicehus

Kärnabrunnsgatan 12, kl 15-17
24 april - Bengt Åkerfors
22 maj - P.O Gustavsson
19 juni - Titanix

Linghems servicehus

Sparvsångsvägen 6, kl 14-16
11 januari - Wide Hellman
8 februari - Göran och Lasse
8 mars Team - Bengt Åkerfors
5 april - Gummebandet med Lasse
3 maj - HazzeZtefanz
2 juni - Janne och Birgitta Frisk

Ramstorps servicehus

Ramstorpsgatan 36, kl 14-16

13 januari - Citter Kvitter, Norrköping
27 januari - Mjölby Dragspelsklubb
10 februari - Team Bengt Åkerfors
24 februari - HazzeZtefanz
7 april - P.O Gustavson
21 april - Accordion Club
5 maj - Wide Hellman
19 maj - Vildhavre
2 juni - Stisses
16 juni - Bo Ejes

Ryds servicehus

Mårdtorpsgatan 35, kl 14-16
19 januari - Göran och Lasse
2 februari - HazzeZtefanz
16 februari - Vildhavre
2 mars - Gummebandet med Lasse
16 mars - Stisses
30 mars - Vikbotrio
13 april - Citter Kvitter, Norrköping
27 april - Gitarrgruppen, Åtvidaberg
11 maj - Team Bengt Åkerfors
25 maj - Wide Hellman
8 juni - Lennart Lundström
22 juni - Mjölby Dragspelsklubb

Räknestickans servicehus

Ekholmsvägen 100, kl 14-16
13 januari - Vildhavre
27 januari - Göran och Lasse
10 februari - Gummebandet med Lasse
24 februari - Citter Kvitter, Norrköping
10 mars - HazzeZtefanz
24 mars - Vikbotrio
7 april - Gitarrgruppen, Åtvidaberg
21 april - Mjölby Dragspelsklubb
5 maj - Stisses
19 maj - P.O Gustavsson
2 juni - Wide Hellman
16 juni - Team Bengt Åkerfors

Skäggetorps servicehus

Skäggetorp centrum, kl 14-16
14 januari - HazzeZtefanz
28 januari - Gummebandet med Lasse
11 februari - Göran och Lasse
25 februari- Vikbotrio
11 mars - Vildhavre
25 mars - Wide Hellman
8 april - Citter Kvitter
22 april - Team Bengt Åkerfors
6 maj - Mjölby dragspelsklubb
20 maj - Lennart Lundström
3 juni - P.O Gustavsson
17 juni - Lill Folkes

Solrosens servicehus

Solrosgatan 10, kl 14-16
11 januari - Janne och Birgitta Frisk
1 februari - Andreas Hedenskog
22 februari - Accordion Club
15 mars - Bo-Ejes
5 april - Team Bengt Åkerfors
26 april - HazzeZtefanz
17 maj - Wide Hellman
17 juni - Lennart Lundström

Sturefors servicehus

Näckrosvägen 146, kl 14-16
17 januari - HazzeZtefanz
21 februari - Gummebandet med Lasse
21 mars - Göran och Östen
25 april - Get Back
16 maj - Andreas Hedenskog
13 juni - Wide Hellman

Tannefors servicehus

Tegelbruksgatan 18, kl 14-16
21 januari - Team Bengt Åkerfors
4 februari - Wide Hellman
18 februari - Accordion Club
4 mars - P.O .Gustavsson
18 mars - Citter Kvitter, Norrköping
1 april - Anders Hedenskog
29 april - Janne och Birgitta Frisk
13 maj - HazzeZtefanz
27 maj - Vildhavre
10 juni - Mjölby Dragspelsklubb

Torparegatans servicehus

Torparegatan 88, kl 14-16
24 januari - Wide Hellman
7 februari - Team Bengt Åkerfors
21 februari - Andreas Hedenskog
7 mars - Göran och Östen
21 mars - Vikbotrio
4 april - HazzeZtefanz
2 maj - Citter Kvitter, Norrköping
16 maj - Accordion Club
30 maj - Bo Ejes
13 juni - P.O Gustavsson

Tröskaregatans servicehus

Tröskaregatan 9, kl 14-16
18 januari - P.O Gustavsson
15 februari - Janne och Birgitta Frisk
15 mars - Team Bengt Åkerfors
12 april - Bo Ejes 
10 maj - Vildhavre
14 juni - Accordion Club

Ullstämma servicehus (obs 14.30)

Stenåldersgatan 8, kl 14.30-16.30
11 januari - P.O Gustavsson
25 januari - Team Bengt Åkerfors
8 februari - Janne och Birgitta Frisk
22 februari - Bo-Ejes
8 mars - Andreas Hedenskog
22 mars - Accordion Club
5 april - Wide Hellman
19 april - HazzeZtefanz
3 maj - Mjölby Dragspelsklubb
17 maj - Vildhavre
31 maj - Lennart Lundström
14 juni - Lill-Folkes

Östgötagatans servicehus

Östgötagatan 51, kl 14-16
20 januari - Vikbotrio
3 februari - P.O Gustavsson
17 februari - Wide Hellman
3 mars - Vildhavre
17 mars - Göran och Östen
31 mars - Gummebandet med Lasse
14 april - Lennart Lundström
28 april - HazzeZtefanz
12 maj - Stizzes
10 juni - Lill Folkes