Musikunderhållning vid våra Mötesplatser


Aspens servicehus

Barfotegatan 1, kl 14-16
8 september - Remix
22 september - Andreas Hedenskog
6 oktober - Roxenbälgarna
20 oktober - P.O Gustavsson
3 november - Get Back
17 november - HazzerZtefanz
1 december - Mikael Leonardsson
15 december - Team Bengt Åkerfors

Bestorps servicehus

Sågvägen 8, kl 14-16
7 september - P.O Gustavsson
5 oktober - Remix
2 november - Göran och Östen
14 december - HazzeZtefanz

Ekbackens servicehus

Kvinnebyvägen 2, kl 14-16
12 september - Mikael Leonardsson
26 September - Remix
10 oktober - Roxenbälgarna
24 oktober - HazzeZtefanz
7 november - P.O Gustavsson
21 november - Get Back
5 december - Team Bengt Åkerfors

Ekholmens seniorcafé

S:t Hans Kyrka, kl 10.00 – 12.00

1 september - Birgitta och Janne Frisk
15 september - HazzeZtefanz
29 september - Andreas Hedenskog
13 oktober - Vikbotrio
27 oktober - Gitarrgruppen
10 november - Team Bengt Åkerfors
24 November - Gummebandet med Lasse
8 december - Mjölby Dragspelsklubb

Johannelunds servicehus

Skogslyckegatan 5, kl 14-16

6 september - Remix
20 september - Mjölby Dragspelsklubb
4 oktober - P.O Gustavsson
18 oktober - HazzeZtefanz
1 november - Team Bengt Åkerfors
15 november - Club Just nu, Mjölby
29 november - Vikbotrio
13 december - Roxenbälgarna

Kärna servicehus

Kärnabrunnsgatan 12, kl 15-17
18 september - Vide Hellman
30 oktober - HazzeZtefanz
27 november - Vildhavre

Linghems servicehus

Sparvsångsvägen 6, kl 14-16
13 september - HazzeZtefanz
11 oktober - Remix
15 november - Göran och Östen
13 december - P.O Gustavsson

Ramstorps servicehus

Ramstorpsgatan 36, kl 14-16

8 september - P.O Gustavsson
22 september - Mikael Leonardsson
6 oktober - HazzeZtefanz
20 oktober - Remix
3 november - Andreas Hedenskog
17 november - Get Back
1 december - Roxenbälgarna

Ryds servicehus

Mårdtorpsgatan 35, kl 14-16
14 september - HazzeZtefanz
12 oktober - P.O Gustavsson
26 oktober - Andreas Hedenskog
9 november - Göran och Östen
23 november - Vildhavre
7 december - Gitarrgruppen

Räknestickans servicehus

Ekholmsvägen 100, kl 14-16
8 september - HazzeZtefanz
22 september - Janne och Birgitta Frisk
6 oktober - Vildhavre
20 oktober - Gummebandet med Lasse
3 november - Remix
17 november - Andreas Hedenskog
1 december - Get Back
15 december - Vide Hellman

Skäggetorps servicehus

Skäggetorp centrum, kl 14-16
9 september - Roxenbälgarna
23 september - Bo-Ejes
7 oktober - Team Bengt Åkerfors
21 oktober - Andreas Hedenskog
4 november - P.O Gustavsson
18 november - Vikbotrio
2 december - HazzeZtefanz
16 december - Mjölby Dragspelsklubb

Solrosens servicehus

Solrosgatan 10, kl 14-16
13 september - Get Back
4 oktober - HazzeZtefanz
1 november - Vide Hellman
22 november - Andreas Hedenskog
13 december - Gummebandet med Lasse

Sturefors servicehus

Näckrosvägen 146, kl 14-16
19 september - HazzeZtefanz
10 oktober - P.O Gustavsson
31 oktober - Janne och Birgitta Frisk
21 november - Vide Hellman
12 december - Remix

Tannefors servicehus

Tegelbruksgatan 18, kl 14-16
2 september - Roxenbälgarna
16 september - Team Bengt Åkerfors
30 september - Remix
14 oktober - Andreas Hedenskog
28 oktober - Göran och Östen
11 november - HazzeZtefanz
25 november - Gummebandet med Lasse
9 december - Vikbotrio

Torparegatans servicehus

Torparegatan 88, kl 14-16
12 september - Remix
26 september - Gummibandet med Lasse
10 oktober - HazzeZtefanz
24 oktober - Janne och Birgitta Frisk
7 november - Team Bengt Åkerfors
21 november -Andreas Hedenskog
5 december - Göran och Östen

Tröskaregatans servicehus

Tröskaregatan 9, kl 14-16
6 september - P.O Gustavsson
4 oktober - Janne och Birgitta Frisk
1 november - Remix
6 december - HazzeZtefanz

Ullstämma servicehus (obs 14.30)

Stenåldersgatan 8, kl 14.30-16.30
6 september - Andreas Hedenskog
20 september - Team Bengt Åkerfors
4 oktober - Gummebandet med Lasse
18 oktober - Göran och Östen
1 november - HazzeZtefanz
15 november - Remix
29 november - Birgitta och Janne Frisk
13 december - Bo-Ejes

Östgötagatans servicehus

Östgötagatan 51, kl 14-16
15 september - Team Bengt Åkerfors
29 september - Roxenbälgarna
13 oktober - Vikbotrio
27 oktober - Andreas Hedenskog
10 november - Gitarrgruppen
24 november - HazzeZtefanz
8 december - Remix